Kasa fiskalna dla prawnika – zasady wdrażania urządzenia

Kasa fiskalna dla prawnika

Kasa fiskalna dla prawnika

Dnia 1 stycznia 2015 roku weszły w życie nowe przepisy dotyczące obowiązku stosowania kas fiskalnych m.in. przez fryzjerów, kosmetyczki, mechaników, lekarzy oraz prawników. W związku ze zmianami wprowadzonymi przez Ministerstwo Finansów warto zastanowić się jakie urządzenie rejestrujące będzie najodpowiedniejsze i co powinien zrobić prawnik w celu wdrożenia kasy fiskalnej w prowadzonej działalności. Należy pamiętać, że branża prawnicza czy medyczna mają troszkę inne wymagania, ale podstawowe zasady wdrażania urządzeń są bardzo podobne.

Wybór odpowiedniego urządzenia

Jest to pierwsza zasada i jednocześnie niesamowicie ważna. Obecnie na rynku znajdziemy wiele modeli  urządzeń rejestrujących dostosowanych do potrzeb osób, które wykonują zawody prawnicze.  Kasa fiskalna dla prawnika powinna zostać dobrana na podstawie kliku kryteriów – warto zastanowić się czy często planujemy podróżować do klientów, sądów, kancelarii. Jeżeli tak to najlepszym rozwiązaniem będzie lekka, niewielkich rozmiarów, mobilna kasa z wytrzymałym akumulatorem. Nie należy sugerować się ceną, bo może nas czekać niemiłe rozczarowanie w myśl przysłowia „co tanie, to drogie”. Szkoda inwestować pieniądze w urządzenia duże, niepraktyczne i kiepskiej jakości. Prawnicy, którzy nie potrafią sami wybrać powinni skorzystać z pomocy doświadczonych serwisantów.

Zgłoś kasę do urzędu skarbowego

Drugą zasadą do wdrożenia kasy jest zawiadomienie urzędu skarbowego za pomocą specjalnego druku. Wymienia się w nim wszystkie zakupione kasy łącznie z tymi rezerwowymi. Plusem tego kroku jest to, że za każde zgłoszone w terminie  urządzenie możemy uzyskać zwrot w wysokości nawet 700 złotych. Tutaj warto zastanowić się czy inwestować w kasy rezerwowe? Zdecydowanie tak, gdyż w razie awarii możemy w dalszym ciągu oferować usługi i jest to jedyna okazja do uzyskania zwrotu z urzędu.

Konfiguracja, szkolenie i fiskalizacja

Kasa fiskalna dla prawnika musi zostać skonfigurowana, czyli należy wprowadzić pozycje do bazy towarów i usług. Jeżeli sami nie potrafimy tego zrobić warto zgłosić się do serwisanta, który zaprogramuje urządzenie i w razie potrzeby bezpłatnie przeszkoli nas z obsługi technicznej kasy. Fiskalizacji urządzenia w terminie wskazanym w zawiadomieniu do urzędu skarbowego może dokonać wyłącznie profesjonalny serwisant – od tego momentu wszystkie operacje będą zapisywać się w pamięci sprzętu.  Po wykonaniu wszystkich wymienionych wyżej czynności Kasa fiskalna dla prawnika jest gotowa do rozpoczęcia sprzedaży.